Såsslev S830 46,4g
Utrop: 200 kr
Bakelsegafflar S830 79,3g 6st, modell Rosen
Utrop: 300 kr
Moccaskedar S830 47,7g 6st modell Rosen
Skål, Kosta Boda Hoff, signerad 57516, höjd: 12cm, Ø16,5cm
Utrop: 150 kr
Skål, Orrefors, kristall, signerad: EL4732-12, höjd: 8cm, Ø14,5cm
Utrop: 125 kr
Vas, Kosta Boda, Göran Wärff, signerad: 47802, höjd: 12cm
Skål, Kosta Boda, Göran Wärff, Skorpion, signerad: 57084, höjd: 4,5cm Ø10,8cm
Skål, Kosta Boda, Vallien, signerad: 57145, höjd: 7cm, Ø12,5cm
Ljusstakar S800 1157,1g höjd: 20cm, gipsfyllda, en skadad, engelska stämplar
Utrop: 2 200 kr
Vas, Kosta Boda, Göran Wärff, Orchid, signerad 7040856, höjd: 28cm
Utrop: 1 200 kr
Urna, Boch Royal Sphinx, porslin, med lock, höjd: 34cm med lock
Utrop: 425 kr
Figurin, Orrefors, glas, höjd: 12cm
Utrop: 50 kr
Skål, Orrefors, glas, höjd: 8cm, Ø14,5cm, naggad
Skål, Orrefors, Corona, glas, höjd: 12cm, Ø10,5cm
Utrop: 75 kr
Skål, Orrefors, Corona, glas, höjd: 10cm, Ø18,5cm
Utrop: 100 kr
Askfat, Orrefors, glas, 12x12cm
Skål, Orrefors, glas, höjd: 13cm Ø16x14cm, signerad EL6506-K
Parti silver S925 16,4g skadat
Bordslampa, Luxo Ovelo 18VDC. Ej på visning
Plånbok, Louis Vuitton, PF Sarah, modell M60316, sliten, missfärgningar
Tisdag 4 jun 2019