Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 juli 2019
CERTINA, DS (100 Meters), Boett nr. 111.7030/7130.44, damur, 27 mm, bicolour, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1995.
SEIKO, 5, Cal 7S26B, Serie nr. 872290, Boett nr. 7S26-03E0, herrur, 36,5 mm, gulmetall, automatisk, hardlexglas, dag, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, ca 1998.
Klockor Casio
CASIO, Beside (50M), Boett nr. MTA-2001, herrur, 31,5 x 41 mm, analog/digital, stål, quartz (går ej), minerlaglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2000.
CERTINA, DS (200 Meters), Boett nr. 115.7090/7190.44, herrur, 37,5 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt, originallänk, viklås, ca 1995.
MORMORSUR, 33 mm, Boett nr. 76179, silver (0,800), cylindergång, saknar visare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1910.
Klockor Bulova
BULOVA, damur, 22 mm, Boett nr. 8314041 / 6-648341, gulmetall, quartz (går ej), mineralglas, ca 1985, metallänk ej original.
OMEGA, frackur, 48,5 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 8722844, Boett nr. 9504968, stål (Staybrite), ankargång, skadad urtavla, ca 1939, fickurskedja i vitmetall.
Klockor Enicar
ENICAR, Star Jewels (T Swiss MadeT), Cal A-R 161, Boett nr. 160-54-07 / 2334, herrur, 35,5 mm, doublé (20 micron, skadad), manuell, plexiglas, datum (defekt), skadad urtavla, läderband, ca 1970.
Klockor Siduna
SIDUNA, Commander, Cal 1100, Verk nr. 43003, Boett nr. 263721, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, visare saknar lysmassa, skadad urtavla, ca 1950.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBITAR, 3 st. till Rolex herrur Jubileelänk, stål, bredd 15,5 mm, inklusive skruvar.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur Jubileelänk, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruv.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur Jubileelänk, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruvar.
Klocktillbehör Tag Heuer
ORIGINALLÄNK, till Tag Heuer 2000 Professional, herrur, stål, viklås, Ref nr. FAA001, bredd 20 mm, längd 148 mm, ändfästen saknas.
Klockor Bulova
BULOVA, damur, 31 mm, Boett nr. 21912003 / 96P183 / C877983, stål, quartz (går ej), mineralglas, originallänk, viklås, ,ca 2000.
FOSSIL, damur, 21,5 mm, Boett nr. ES-9824 / 110504, stål, quartz (går ej), mineralglas, datum. integrerad originallänk, ca 2000.