Avslutad | Pant – Tisdag 30 april 2019
Certina 18K brv 34,3g, quartz, 22mm, boettnr: 717 9502 68, integrerad länk ca 16,0cm, diamanter i glasringen totalt ca 0,42ct, smyckeslås med säkerhetsklaff, lätt bruksslitage, skev länk, säkerhetsklaffen är sliten
Tissot Seastar 18K, brv 14,8g, quartz, datum, 22mm, plastglas, svart läderarmband (slitage), repig boett, går ej
Certina 18K, brv 26,8g, quartz, 17x20mm, safirglas, nr 153900868, armlänk i 14K (repig), bruksslitage, fuktskadad urtavla, går ej
Klockor Skagen
Armbandsur SKAGEN Diamond, Denmark, modell: SKW2104, snr: 2401309, stål, quartz, datum, 28mm, stållänk ca 17,5cm, med fjärilslås, bruksslitage, repigt glas, går ej
Seiko, quartz, guldfärgat stål, 24mm, boettnr. 549172, stållänk ca 19,5cm, med smyckeslås, repig på baksidan av boetten
Silverskål med handtag S800 182,8g mått: 5,5 x 8,5 x 11,0cm (exkl. handtag), förgylld insida, monogramgravyr, bruksslitage