81 - 92 av 92
1...345 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 9 mars 2019

Klubbad för

JAQUET-DROZ, ”20 Atm”, ”T Swiss Made T”, herrur, 36 mm, Cal ETA 2452, Boett nr. 912 / 4387, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, gummiband (Tropic), ca 1970.

Utrop: 6 400 kr

OMEGA, Seamaster 120 (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 26129866, Ref nr. ST 135.0027, Boett nr. 135.027, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, utbytt sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1968.

Utrop: 15 400 kr

BWC, Swiss, ”200 Meters”, ”Swiss T Made”, herrur, 36 mm, Cal ETA 2452, Boett nr. 713008, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gummiband (Tropic), ca 1965.

3 600 kr

Utrop: 3 300 kr

Klockor Olma

OLMA, herrur, 39 mm, Boett nr. 0703-3, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1970.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

UNIMATIC, herrur, 41,5 mm, Ref nr. U1-EM, Boett nr. EM-398/400, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, läderband, gummiband, cert (ej daterat), ca 2018, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr 398/400).

3 400 kr

Utrop: 2 500 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Serie nr. CZ7154, Ref nr. WAF141A.BA0813, Boett nr. WAF141A, damur, 27 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla med briljanter (10 st. TW/VS, ca 0,07 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. FAA026-G-W7/3111 G, ca 2007, box, ytterkartong.

5 100 kr

Utrop: 4 400 kr

Klockor Helvetia

HELVETIA, Waterstar (T Swiss Made T), Cal H 863 (ETA 2622), Boett nr. 86301 /5912144, herrur, 37 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, utbytt sekundvisare, skadad urtavla, gummiband (Tropic), ca 1970.

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

Klockor Helvetia

HELVETIA, Waterstar (-T Swiss MadeT-), Cal H 863 (ETA 2622), Boett nr. 86301 / 5894524, herrur, 37 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum (ej centrerat), renoverade visare, skadad urtavla, utbytt rotor/delar i verket, gummiband (Tropic), ca 1970.

2 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Pontos S (200m/660ft), Cal ML112 (ETA 7750), Serie nr. AT-62365, Ref nr. PT6008-SS002-332, Boett nr. PT6008, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, vridbar innerring, originallänk, viklås, NATO-band, gummiband, läderband, viklås, ca 2014, box, ytterkartong.

8 500 kr

Utrop: 8 900 kr

TEVOMATIC, herrur, 40,5 mm, Cal ETA 2784, Boett nr. 6992, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gummiband (Tropic), ca 1972.

3 300 kr

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft = 300 m), Chronometer, Ref nr. 116613LN, Serie nr. 2X8M8353, Cal 3135, Verk nr. 08W87864, Boett nr. 2360, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk ring (Cerachrom), Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 97203-U4P/L7S, cert, december 2016, box.

88 000 kr

Utrop: 82 000 kr

SEIKO, herrur, 39 mm, Cal 7005A, Serie nr. 160552, Boett nr. 7005-8052, stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, skadad boett (repor/bucklor, böjt bandhorn), ca 1972.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr