Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 februari 2019
Klubbad för
VÄSKA, BARON, brunt präglat läder, mässing detaljer, avtagbar axelrem, 5 fack, saknar nyckel.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Dollar, 1860, USA, slitagemässig kvalité ca 1+ med med repor, diameter 34 mm, vikt 33,3 g, troligen hängd.
Kuriosa Nautica
SOLUR, kompass, mässning, F. Cox, Newgate St London, storlek 11 x 9 cm, träask med detaljer.
Kuriosa Mässing
VISSELPIPA, mässing, "Olympic class,", hänge eller prydnad, längd ink ögla 9 cm, vikt 57 g.
KOMPASS, solur, polerad mässing, "West London", står på tre ben, diameter 11,5 cm, vikt 212 g.