Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 31 januari 2019
Klocktillbehör Övriga klockor
BERWITCH, "Fiat", nyckelring med ur, 22 (41) mm, vitmetall/gummi, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, glasbaksida, ca 1975.
Klockor Junghans
JUNGHANS, reseväckarur, 77 x 80 m, gulmetall/plast, mekanisk, datum, alarm, skadad urtavla, ca 1960.
Klockor Junghans
JUNGHANS, Silent-Tic, väckarur, 93 x 100 mm, plast/gulmetall, mekanisk, liten sekundvisare, alarm, skadad urtavla, ca 1965.
SCHATZ, väckarur, 84 x 89 mm, plast, mekanisk, alarm (defekt), skadad urtavla, defekt, ca 1965.
Klockor Cyma
CYMA, Amic, 8, Sonomatic, väckarur, 86 x 86 mm, läder/gulmetall, mekanisk, skadad urtavla, alarm, ca 1965.
Klocktillbehör Rolex
BOX, till Rolex armbandsur, grön, 152 x 114 x 77 mm, Ref nr. 39137.02, ytterkartong (skadad), ca 2014.
CORÉTBERT, Sport, herrur, 34,5 mm, Boett nr. 9550 / 2864693, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, NATO-band, ca 1960.
OMEGA, fickur, 51 mm, Cal 19LBT1, Serie nr. 7527117, Boett nr. 7752243, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1927, fickurskedja i gulmetall.
OMEGA, stoppur, 51 mm, Cal 9000 (LWO), Serie nr. 2140953, vitmetall, mekanisk, 60 sek/30 min, skadad urtavla, ca 1965, frigolitetui.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till Rolex herrur, Oysterlänk, stål, bredd 15,5 mm, passar till GMT-Master II och Explorer II (passar till femsiffrig referens), inklusive skruv.
Klocktillbehör Rolex
Klockor Enicar
ENICAR, Sherpa, Cal A-R 1120, Verk nr. 055040 Boett nr. 120/013, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, boett signerad EPSA, läderband, ca 1960.
Klocktillbehör Longines
ORIGINALLÄNK, till Longines Hydro Conquest herrur (Ref L.3.641.3), stål, viklås, Ref nr. L600123880, ändfästen.
Klockor Casio
CASIO, unisex, 37 mm, Boett nr. 212224, stål, quartz, mineralglas, digital, skadad urtavla, ca 1985, metallänk ej original.