Avslutad | Pant – Tisdag 13 november 2018
Tissot, herrur. 39mm, modell: PR100, automat, stål med repig stållänk, datum, safirglas, glasboett, extra länkdelar, i originalbox med papphölje
Klockor Thomas Sabo
Thomas Sabo, herrur, 45mm, quartz, stål med slitet läderband, modell: WA0296, mineralglas
Certina, herrur, 42mm,, modell: DS-8 Precidrive, quartz, fungerar ej, stål med stållänk, datum, chronograph, månfas, safirglas, ref. nr: C033450A
Klockor Swatch
Swatch, herrur, 39mm, modell: Irony, quartz, stål med stål/gummilänk, chronograph, datum, repigt plastglas
Krigsmakten, från Pennan & Svärdet, replica, herrur, 40mm, automat, stål med Nato-band, safirglas, graverad boett med Tre Kronor, nr: M-3440-001-010, med Värdebevis
Herrur, från Pennan & Svärdet, replica av Luftwaffes Beobachtungsuhr A år 1940, 43mm, stål med Nato-band, automat, safirglas, med Värdebevis
Ring 18K 6,1g Ø19½ tvåfärgad med 8-kantslipade diamanter 7xca0,02ct, små skador på diamanterna
Fickur 14K brv 21,0g Ø3,2cm, manuell, 2 boetter, boettnr: 234324, lätt slitage, lite buckla vid sidan