Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 oktober 2018
ARMBAND, silver, emalj, 8 halvpärlor, en saknas, inre omkrets ca 16 cm, vikt 21,4 g.
HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/VS, längd 40 cm, vikt 3 g.
RING, 18K guld, 3 gammalslipade diamanter ca 0,50 ctv ca W-Ca/SI-P, stl 16 mm, vikt 1,7 g.
DIAMANT, briljantslipad, 0,23 ct, natural Fancy Yellow- Brown, IGI cert F2B40635, förseglad.
DIAMANT, briljantslipad, 0,27 ct, Fancy Intense Brown Yellow, IGI cert F2B40632, förseglad, försegling med skada.
DIAMANT, briljantslipad, 0,19 ct, natural Fancy Intense Yellow, IGI F2B40636, förseglad.
DIAMANT, briljantslipad, 0,18 ct, natural Fancy Yellow, IGI cert F2B40646, förseglad.
HÄNGE/KEDJA, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, längd 44 cm, vikt 2,2 g.
36 DIAMANTER, briljantslipade, naturliga rosa, gula, orangea, gröna, 2,37 ctv, förseglade, utlåtande från HRD.
HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, längd 43 cm, vikt 2,6 g.
DIAMANT, kuddslipad, 0,69 ct, natural fancy intense olive-yellow, HRD cert C2509, förseglad.
ARMRING, stel, förgyllt silver, granater, pärlor, diameter 6 cm, vikt 12,1 g, säkerhetskedja, tennlödningar, skador, mindre nagg.