301 - 320 av 472
1...151617...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 oktober 2018

Klubbad för

FÖRSTORINGSGLAS, mässing, pärlemor, längd 25 cm, glasets diameter 10 cm.

700 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterade Ametister 8 x 6 mm, stift, vikt 1,4 g.

Utrop: 250 kr

COLLIER, färgade gröna Jadekulor ca 12 mm, knutet, längd ca 80 cm.

425 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, slipad Kalcedon, fasetterad Rosenkvarts, odlade sötvattenspärlor, hjärtformat silverlås och detaljer, längd 87 cm.

Utrop: 350 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, 6-radigt, odlade sötvattenspärlor, vitt, grått och svart, flätat, silverlås, längd 19-23 cm.

475 kr

Utrop: 300 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, TW/samtliga diamanter är naggade och i övrigt små inneslutningar, stl 16 mm, vikt 5,1 g, två diamanter lösa i fattning, en diamant snurrar i fattning.

3 800 kr

Utrop: 3 500 kr

ALLIANSRING, 18 vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 16 mm, vikt 5,8 g, tre diamanter har stora nagg på rondist, en diamant lös i fattning, resterande snurrar i fattning.

4 400 kr

Utrop: 3 500 kr

BROSCH, 14K guld, camé, storlek 5 x 4 cm, vikt 12,5 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, 18K guld, pansarlänk, filigran, orientaliska pärlor, rosenslipad diamant ca 0,01 ct, blå safir ca 0,02 ctv, längd 40 cm, vikt 10,7 g.

2 900 kr

Utrop: 3 400 kr

DOSA, sterlingsilver, frimurarrmotiv, diameter 2,5 cm, vikt 16 g.

375 kr

Utrop: 450 kr

SALTKAR, silverplätterat/förgyllt, hund vid saltkar, längd 12 cm, vikt 150 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgstenar, längd 47 cm, vikt 23,7 g.

850 kr

Utrop: 350 kr

RING, 14K vitguld, äldre briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca W/VS, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 20 mm, vikt 4,8 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld,11 briljantslipade diamanter 0,40 ctv, ca W/VS-SI, Schalins, stl 17 mm, vikt 6,1 g, gravyr,

Utrop: 2 800 kr

CARMOSÉRING, 18K rodierat guld, ovalslipad safir,10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 18 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 1 700 kr

RING, 14K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, varav mittstenen ca 0,65 ct, ca Ca/P, stl 18 mm. vikt 4 g.

4 800 kr

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K vitguld, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 14,75 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 950 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W/VS, stift,

Utrop: 2 500 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,34 ct, R(E)/VVS2, IGI 1018551, förseglad.

Utrop: 4 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,18 ct, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 3,7 g.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr