Avslutad | Pant – Tisdag 24 juli 2018
Klubbad för
Pärlcollier med silverlås S925, brv 14,3g, ca 50cm, doserad med odlade pärlor ca Ø3-8mm, med etui (trasigt)
Brosch, signerad Wiwen Nilsson, sterling silver, Lund 1946, brv 14,3g, L: ca 8cm, B: ca 0,8cm, med bergskristall, skev nål, mindre nagg
Vas, signerad Wiwen Nilsson, Lund 1957, sterling silver, 273,1g, 6-kantig modell, Ø5,5-8cm, H: 16cm, graverad, ärgad insida, bruksanvänd