Avslutad | Moderna – Lördag 18 augusti 2018
DIAMANT, briljantslipad, 0,42 ct, River(E)/VVS 1, IGI certifikat F1G19425, förseglad.
DIAMANT, briljantslipad, 0,42 ct, River(D)/IF, IGI certifikat F1188989, förseglad.
OLE LYNGGAARD, pärlcollier, odlade saltvattenspärlor, ca 6,5-7,0 mm, kullås i 18K guld, dobbar, ca 10,5 mm, längd 40 cm, låsets vikt 3,4 g.
GEORG JENSEN, armring, sterlingsilver, nr 235, Astrid Fog, stl 6,5 x 6,5 cm, vikt 86,2 g, originalask.
LAPPONIA, ring, Wings, 18K guld, delvis arbetad yta, briljantslipad diamant 0,03 ct, stl 16,75 mm, vikt 6,2 g.
ÖRHÄNGEN, creoler, 18K vitguld, 96 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W(H)/VS, vikt 2,5 g.
RING, 18K vitguld, briljantslipade diamant 0,51 ct, TW(G)/P1, report IGI 239613130, 12 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-W(G-H)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,0 g.
RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,71 ct, TW(G)/SI2, report IGI 265727824, stl 16,75 mm, vikt 5,6 g.
RING, 18K vitguld, 75 briljantslipade diamanter ca 1,63 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, stl 17 mm, vikt 5,7 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 95 briljantslipade diamanter ca 1,48 ctv, ca TW(F-G)/SI, längd 18,5 cm, vikt 6,7 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 67 briljantslipade diamanter ca 3,28 ctv, ca TW-W(G-H)/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 9,7 g, en diamant med nagg på rondisten.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,55 ct, TW(G)/SI2, report IGI 291751871, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,42 ct, TW(F)/P1, report IGI 270774980, stl 17 mm, vikt 3,2 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,02 ctv, ca W-TCr(H-I)/P1, stift, vikt 1,7 g.
DIAMANT, briljantslipad, 0,46 ct, TW(F)/VVS1, certifikat IGI F833440, plomberad.
DIAMANT, briljantslipad, 0,49 ct, TW(F)/VVS2, certifikat IGI F853076, plomberad.
HÄNGE/COLLIER, 18K roséguld/vitguld, hjärta, odlad pärla ca 8,4 mm, rosa ton, längd 41,5 cm, vikt 10,3 g.
FLEMMING UZIEL, ring, Signo, 18K vitguld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW/SI, stl stl 16,5 mm, vikt 10,6 g, blekt certifikat.
FLEMMING UZIEL, ring, Signo, 18K vitguld, 4 prinsess- och 6 briljanslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 10,7 g, blekt certifikat, originalask för 2 ringar.