101 - 120 av 761
1...567...39 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 augusti 2018

Klubbad för

Klockor Lagonda

LAGONDA, herrur, 43 mm, Boett nr. 3964, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1970.

900 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Elgin

ELGIN, herrur, 21,5 x 32 (38,5) mm, Cal 483, Serie nr. 32435842, Boett nr. 94165, doublé (14K goldfilled), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, formverk, skadad boett, ca 1930, metallänk ej original.

275 kr

Utrop: 100 kr

DIVERSE FICKUR, 4 st, silver / vitmetall. defekta, saknar delar, bucklor.

200 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 51,5 mm, Boett nr.87989, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1925.

475 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 51 mm, Boett nr. 98355, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

700 kr

Utrop: 250 kr

DIVERSE FICKUR, 6 st, vitmetall / silver, defekta, saknar delar, bucklor.

250 kr

Utrop: 75 kr

DIVERSE MORMORSUR, 4 st, vitmetall / silver, defekta, saknar delar, bucklor.

300 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Junghans

JUNGHANS, fickur, 51 mm, Verk nr. 86096, Boett nr. 0147005, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.

125 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Locman

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 936478, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1890.

900 kr

Utrop: 450 kr

STOPPUR, 54,5 mm, ryskt, vitmetall, mekanisk, 60 sek/60 min, ca 1970.

75 kr

Utrop: 150 kr

T MOSER, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 794414, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.

475 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega damur, röd, 100 x 100 x 46 mm, ca 1960.

275 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega herrur, röd, 121 x 121 x 54 mm, ca 1955.

550 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör IWC

BOX, till IWC armbandsur, blå, 216 x 131 x 55 mm, ej komplett, skadad, ca 1980.

100 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, grön, 121 x 121 x 56 mm, ca 1955.

450 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega herrur, röd, 101 x 101 x 59 mm, skadad, ca 1965.

650 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Breguet

SOLUR, "Breguet", gulmetall, kartong.

1 100 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Citizen

BOX, till Citizen herrur, svart, 109 x 109 x 79 mm, ca 2000.

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Citizen

BOX, till Citizen Eco-Drive, grön, 92 x 92 x 131 mm, ej komplett, ca 1995.

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Roamer

BOX, till Roamer armbandsur, röd, 147 x 52 x 21 mm, ca 1955.

175 kr

Utrop: 100 kr