Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 augusti 2018
TISSOT, herrur, 22 x 30 (36,5) mm, Boett nr. Z173/G, stål, quartz, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, urverk ej signerat, defekt, läderband, originalspänne, ca 1985.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till Rolex herrur, Oysterlänk, stål, bredd 15,5 mm, inklusive skruv/rör.
Klocktillbehör Rolex
BOX, till Rolex armbandsur, grön, 180 x 127 x 77 mm, Ref nr. 31.00.64, hangtags.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 50 mm, Boett nr. 97645, silver (800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1890.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 49 mm, Boett nr. 84715, silver (800), ankargång, nyckeldragare, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1870.
CERTINA, Blue Ribbon, Cal 25-651, Serie nr. 4362423, Boett nr. 5801.102, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
CERTINA, herrur, 33,5 mm, Serie nr. 4101234, Boett nr. 7001.024, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1961.
CERTINA, Electronic HZ4, Cal 28-353, Serie nr. 9073563, Boett nr. 7501.001, herrur, 39 mm, stål, dynotron, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1972.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, Denmark, designad av Henning Koppel, väggur/bordsur, 100 mm, Ref nr. 3587584, stål, quartz, plasthållare, ca 2010, kartong.
Klocktillbehör Georg Jensen
TERMOMETER, Georg Jensen, Denmark, designad av Henning Koppel, 100 mm, Ref nr. 3587588, stål, plasthållare, ca 2010.
GAWA, herrur, 33 mm, doublé (skadad), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.