Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 februari 2018
HÄNGE, 18K vitguld, briljant 0,10 ct och 30 briljantslipade diamanterna ca 0,27 ctv, ca W/VS, diameter 12 mm, , vikt 2,4 g.
HÄNGE, ägg, silver, svart emalj, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd/brun emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 11 mm, vikt 3 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, turkos emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 22 mm, vikt 7 gram.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 briljanter ca 0,12 ctv, ca TW/SI2, skruvstift, vikt 1,3 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 carréslipade ametister ca 0,70 ctv, 4 blåa topaser ca 0,40 ctv, vikt 2,1 g, stift, ena topasen med nagg, ena ametisten sitter snett i fattning, svag fattning.
RING, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W(H)/SI, stl 18 mm, vikt 2,5 g.
RING, 18K vitguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv ca Ca/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,7 g.
RING, 18K guld, 39 åttkantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TCr-Cr/VS-SI, några P, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g, svaga fattningar.
RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca W-Cr(H-I)/SI-P, stl 17 mm, vikt 5,0 g, mittsten snurrar i fattning.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa/vit emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor 6,5 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/P, skruvmekanism, 3,5 g.
Silver Kaffeservis
SOCKERSKÅL & GRÄDDKANNA, 2 delar, silver, invändigt spår av förgyllning, svenska importstämplar, vikt 136,1 g.