201 - 220 av 1 509
1...101112...76 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 30 januari 2018

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor Øca7mm, lås S925skadat lås, enstaka pärlor med skador, behöver träs om

225 kr

Utrop: 250 kr

Armring Silver 98,1g Ø6cm

1 200 kr

Utrop: 400 kr

Örhängen, ett par S925 6,7g

Utrop: 150 kr

Brosch med pärla och markasiter Silver 10,1g saknar en markasiter

50 kr

Utrop: 50 kr

Armband, Sarpaneva, brons 54,0g

550 kr

Utrop: 150 kr

TRÄSCHATULL, 1800-tal, nyckel saknas 20x12,5x8,5cm

275 kr

Utrop: 125 kr

Örhängen, ett par med pärlor 18K 2,1g

700 kr

Utrop: 850 kr

Ring 18K 10,2g slitage, skev skena

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

Ring med diamanter 14xca0,005ct 18K 5,8g Ø15½ slitage

Utrop: 1 800 kr

Ring med pärla och diamanter 8xca0,03ct+24xca0,01-0,02ct 18K vitguld 9,7g Ø15¾ skadad pärla

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

Ring med diamanter 9xca0,005ct 14K 1,4g Ø17

275 kr

Utrop: 350 kr

Ring med sten S925 12,0g Ø17¼

200 kr

Utrop: 225 kr

Hänge med sten Silver 9,3g

150 kr

Utrop: 50 kr

Ring med grön sten och diamanter 2xca0,01ct 18K vitguld 3,1g Ø16

Utrop: 1 500 kr

Örhängen, ett par, Sarpaneva, brons, skruvlås 9,8g

25 kr

Utrop: 50 kr

Ring med diamant 1xca0,71ct SI(2)/F enligt cert, signerad IGI 30928817 på gördel 14K vitguld 2,8g Ø14½ graverad

9 500 kr

Utrop: 10 200 kr

Ring med diamanter 14xca0,07ct 14K vitguld 3,7g Ø14¾ graverad

3 400 kr

Utrop: 3 300 kr

Puderdosa med spegel S925 bruttovikt: 73,4g monogram på lock, graverad på insidan

325 kr

Utrop: 300 kr

Punschkoppar, 4st Silver 122,3g

Utrop: 500 kr

Manschettknappar, ett par Georg Jensen S925 25,7g i orginalask

Utrop: 1 000 kr