101 - 120 av 139
1...567 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 8 februari 2018

Klubbad för

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Meisterstück, kulspets, sterling silver, XKS00367, etui.

2 700 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Meisterstück 149, resevoar, stift i 18K, BDS00138, svart resin, etui,

Utrop: 1 200 kr

SOLGLASÖGON, RAY-BAN, RB 3047 W3142, bruna bågar, bruna glas, etui.

Utrop: 350 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, CÉLINE, 100% siden, grön, guld, bredd 9,5cm.

250 kr

Utrop: 200 kr

Medaljer Minnen

MINNE, vitmetall, OS 1912, diameter 51 mm, vikt 46,4 g, av Erik Lindberg.

425 kr

Utrop: 500 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Penning, 1396-1439, Erik av Pommern, Danmark, kvalité ca 1?, diameter 21 mm, vikt 1,5 g.

Utrop: 650 kr

Mynt Utländska mynt

4 MYNT, silver, Danmark, kvalité ca 1?, ca 12-1300-talet (en del är kopplade till Erik Menved), total vikt 3,2 g, diverse skador och svagpräglingar.

Utrop: 700 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Hvid, 1448-1481, Danmark, Christian I, kvalité ca 1, diameter 17 mm, vikt 0,8 g.

Utrop: 850 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Hvid, 1481-1513, Danmark, unionskungen Hans (Johan II), kvalité ca 1?/1, diameter 16 mm, vikt 0,8 g

Utrop: 700 kr

Mynt Sedel

SEDLAR, 1 st 100 Kr 1962, 10 st 10 Kr 1955-1984, 15 st 5 Kr 1947-1981, 4 st 1 Kr 1875-1918, 1 st 1 Riksdaler 1873, mycket blandad kvalité, några av dem är förseglade av Ingemar Wallins Mynthandel.

850 kr

Utrop: 950 kr

RESVÄSKA, MULBERRY, mullvads scotchgrain brunt läder, 4 hjul, 57x50-60x30cm, går att öka volym i botten, visst slitage.

Utrop: 2 900 kr

PORTFÖLJ, BARON, svart läder, detaljer i vitmetall, 39x28x 10cm, avtagbar axelrem, visst slitage.

1 200 kr

Utrop: 700 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, CELINE, 100% siden, blå, bredd 8cm.

150 kr

Utrop: 200 kr

VÄSKA, LOUIS VUITTON, Keepall 55, Bandouliere, 55x27x24cm, axelrem saknas,

5 300 kr

Utrop: 4 500 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, CARTIER, SyloPlume, Resevoar, vinröd resin, obruten förpackning, cert, etui.

850 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, CARTIER, Stylo Plume, kulspets, vinröd resin, orbuten förpackning, cert, etui.

850 kr

Utrop: 800 kr

VÄSKA, MULBERRY, svart läder, mässings färgade detaljer, 32x34 cm, avtagbar axelrem.

3 600 kr

Utrop: 1 400 kr

SOLGLASÖGON, PRADA, SPR 58H 62 14, 1BC, bruna glas, repor, etui.

Utrop: 450 kr

Medaljer Ordenstecken

SLÄPA, 18K guld, emalj, 4 miniatyrer, bla. Nordstjärneorden, Vasaorden, Leopold II:s orden, Tre stjärnors orden, total vikt med knapp och band 16,2 g.

Utrop: 2 100 kr

Medaljer Minnen

SLÄPA, 18K guld / silver / metall, 4 miniatyrer samt två lösa medaljer bl.a. Furg Dagerland, total vikt 56,4 g.

Utrop: 2 300 kr