Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 december 2017
PORTFÖLJ, LOUIS VUITTON, Super President, monogram canvas, mässingsbeslag. 43x33x17cm, nyckel till låset saknas, bläckfläckar på fodret, slitage och nagg.
LOUIS VUITTON, Keepal 55, Bandouliere, Damier Cobalt, 55x30x 25cm, avtagbar axelrem, adresstagg med gravyr "K", lås samt nyckel saknas.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTEGRAPPA, The Dragon, Ltd, sterling silver, resevoar stift 18K, etui, ytterkartong.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTEGRAPPA, Aphrodite, steling silver, ebonit, pärlemor, resevoar, stift 14K, etui, ytterkartong. 1997.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Anniversart Edition, 75 years of passion and soul, resevoar, stift 14K, etui
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Writers Edition, Voltair resevoar, stift 18K, 16139/20000, etui, ytterkartong.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Writer edition, Oscar Wilde, resevoar, stift 1 18K, etui, ytterkartong
Kläder Skor
SKOR, GUCCI, svart läder, perforerade detalj, spänne i vitmetall, stl 7½, ca 41, gummisula, skopåse, kartong.
PORTFÖLJ, BARON, svart läder, detaljer i gulmetall, 40x30x10cm, tre stora fack, samt två front fack.
Mynt Utländska mynt
MYNT, ca 12K guld, Hyperpyron, Bysantinska riket, 12-1300-talet, kvalité ca 1?/1, borrad, vikt 4,1 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, ca 23K guld, Solidus, Bysantinska riket, 945- 959, kvalité ca 1, diam. 19 mm, vikt 4,4 g.
Medaljer Minnen
MINNE, silver, Kungliga Operan, 1782-1882, diameter 69 mm, vikt 140,2 g, av Adolf Lindberg.